Zarejestruj się
Obejrzyj webinar

Zastosowanie toksyny botulinowej typu A

w zabiegach medycyny estetycznej

BEZPŁATNY WEBINAR

Dowiedz się więcej

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej typu A w medycynie estetycznej to jedno z najbardziej popularnych zastosowań tej substancji. Działanie jadu kiełbasianego polega na blokowaniu uwalnianej acetylocholiny do przestrzeni synaptycznej płytki motorycznej, tym samym blokując skurcz mięśni mimicznych.

Z webinaru dowiesz się o

  • mechanizmach działania toksyny botulinowej typu A,
  • wskazaniach, przeciwwskazaniach,
  • działaniach niepożądanych przy zabiegach z użyciem toksyny botulinowej,
  • kwalifikacjach i przygotowaniu pacjenta do zabiegu,
  • zastosowaniu toksyny botulinowej typu A na poziome zmarszczki czoła, gładzizny (lwia zmarszczka, zmarszczki gniewu), w podnoszeniu brwi, przy korekcji „kurzych łapek".

dr n. med.

Anna

Markowicz-Stanach

Lekarz z pasji i umiłowania. Od początku swojej drogi związana z medycyną estetyczną i anti-aging. Ukończyła prestiżowe studia medycyny estetycznej na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Jest specjalistą medycyny estetycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Już w czasie studiów interesowała się możliwościami przeciwdziałania procesom starzenia się skóry i jej odpowiedniej pielęgnacji. Te zainteresowania przerodziły się w pasję. Specjalistka z zakresu implantowania nici chirurgicznych oraz laseroterapii. W 2012 roku otworzyła prywatną praktykę – gabinet medycyny estetycznej w Zabrzu, a w roku 2016 Klinikę Medycyny Estetycznej Klinika Markowicz. W 2016 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na ŚUM w Katowicach. Od 2013 roku jest też nauczycielem akademickim ŚUM w Katowicach. Czynnie uczestniczy w licznych sympozjach naukowych, szkoleniach i kongresach w kraju i za granicą. Poznaję na bieżąco najnowsze osiągnięcia medycyny estetycznej, podnoszę swoje kwalifikacje. Dzięki nieustannemu zdobywaniu wiedzy, stale poszerzam zakres wykonywanych zabiegów dbając o najwyższą jakość i bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów. Jest członkiem licznych Towarzystw Naukowych m.in.: Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging i Przeciwstarzeniowej. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi lekarzami będąc trenerem technik zabiegowych z zakresu medycyny estetycznej.

Webinar poprowadzi

Możesz także pobrać bezpłatny eBook

VADEMECUM ZABIEGOWCA: od czego zacząć?

Pobierz teraz

Zarejestruj się

Organizatorzy:

Kontakt:

+48603999700